Blog & Haberler

Aliağa Sineklik

Aliağa Sineklik

Aliağa Sineklik

Sineklik

 

Sineklik modelleri; kapı, balkon veya pencerelere takılarak kullanılan, haşerelerin içeri girmesini önleyen ürünlerdir. Özellikle yaz mevsiminde herkesin korkulu rüyası olan sivrisineklere ve karasineklere karşı etkili bir çözümdür.

Sineklik Nedir?

Sineklik; havalandırma sistemlerinin yardımcı ürünlerinden biri olup, bulunduğumuz ortamları böcek ve sineklerden muhafaza eder. Sineklik tülü ve sineklik profilinden meydana gelen bu ürünler, çevre dostu bir mekanizma olarak yaşam alanlarının rahatlığını artırır.

Sineklik Avantajları

  • Ekonomiktir. Sinekliği genelde bir defaya mahsus olarak satın alırsınız. Başına bir şey gelmediği sürece ömür boyu kullanabilirsiniz.
  • Çevreci bir üründür. Sinekliklerin yapımında zararlı kimyasal maddeler kullanılmaz.
  • Spreylere, ilaçlara, sinekleri kovmak için prize takılarak kullanılan cihazlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır.
  • Kapı veya pencere kapalıyken de odaya hava girmesine imkân tanır.
  • Sineklerin ve böceklerin taşıdığı mikroplardan korunmanızı sağlar. Özellikle çocuğu olanların veya evinde hayvan besleyenlerin sineklik modellerinden yararlanarak ortamı böceklerden uzak tutması daha da önemlidir.
  • Sivrisineklerin cildinizi ısırması, vızıltılarıyla sizi rahatsız etmesi gibi problemlerin önüne geçer.

Sineklik Kullanım Alanları

Bu ürünler cam, dış cephe, pimapen ve benzeri tüm kapı ve pencere sistemlerinde kullanıma uygundur. Demir doğrama, ahşap doğrama, alüminyum doğrama, plastik doğrama fark etmeksizin her balkon ve pencereye uygulanabilir.

Özellikle de bebek odalarının kapılarında tercih edilen sineklik sistemleri, onlar için son derece huzurlu ve güvenli bir ortam oluşturur.

Sineklik Çeşitleri

  • Plise (Plileli) Sineklik

Bu üründe sineklik sistemi iplerin üzerine yerleştirilir. Pratik kullanım sunar. Polyester kumaştan elde edilen bu ürün, ateşe karşı dirençlidir. Yırtılma riski daha azdır.

Bu sineklik modelinin çıtalarını paslanmaz alüminyum profiller oluşturur. Kullanışlı ve uzun ömürlü bir ürün olan bu sinekliğin duble, dikey ve yatay olmak üzere üç farklı modeli vardır.

  • Menteşeli Sineklik

Pencerelere ve kapılara açılır-kapanır özellikli bir sistem getiren bu model, kasasız ve kasalı olarak iki çeşide ayrılır. Dış kısma monte edilir, sağa-sola açılabilir. Tak-çıkar sineklik diye de bilinir.

  • Sürme (Sürgülü) Sineklik

Fransız balkonu ve balkon kapısı gibi yerlerde bu sineklik modelinden yararlanılır. Yer kaplamayan bu ürün, sürgü sistemi ile çalışır. Çek-aç şeklinde tasarlanmış pencereler ve kapılar için bu modelin kullanımı uygundur. Dilediğiniz zaman bu sinekliği kolayca yerinden çıkarıp temizleyebilirsiniz.

  • Stor Sineklik

Yapısında yaylı bir mekanizma vardır. Sineklik tülü rulo hâlinde sarılarak, ürünün içinde muhafaza edilir. Kapılarda yatay, pencerelerde dikey olarak kullanılır. Bilhassa aşağı-yukarı yönlü pencerelerde ve tarihi yapılarda kolay kullanım ve görüntü bütünlüğünü sağlamak amacıyla bu model tercih edilir.

Sineklik Fiyatları

Fiyatlandırma; ölçü, renk, model gibi faktörlere göre değişir. Net bir fiyat verebilmek için, sinekliğin uygulanacağı pencere veya kapı ölçülerini bilmek gerekir. Bu çerçevede uygun sineklik türüne karar verilir, renk ve tasarım kişinin tercihi doğrultusunda şekillenir.

Aliağa sineklik firmaları içinde üstünlüğünü kanıtlayan Arzen Alüminyum, en iyi fiyat garantisiyle memnuniyet sağlar.

Sineklik modelleri alanında zengin bir yelpazeye sahip olan Arzen Alüminyum, her zevke ve her bütçeye hitap eder. Yaşam alanlarınızın konforunu üst düzeye çıkaracak modern, dayanıklı, kaliteli sineklik ürünleri için bizi tercih edebilir, aradığınız nitelikli hizmeti uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Hemen bize ulaşın