Blog & Haberler

Foça Cam Balkon

Foça Cam Balkon

Foça Cam Balkon

Foça Cam Balkon

 

Foça cam balkon firmalarının öncüsü olan Arzen Alüminyum, gelişmiş teknolojilerini müşteri memnuniyeti doğrultusunda kullanır. Tüm cam balkon ihtiyaçlarına efektif çözümler sunan firmamız, ‘minimum maliyete maximum kalite’ ilkesini benimser.

Evinizin veya işletmenizin konfor düzeyini yükseltecek en iyi cam balkon modeline bizimle sahip olabilirsiniz. Böylece zamandan ve paradan tasarruf ederken üstün kalitenin tadını çıkarabilirsiniz.

Cam Balkon Neden Avantajlı?

 • Esnek yapılıdır. İstenildiği zaman rahatlıkla açılıp kapatılabilir.
 • Balkonu çevresel unsurlardan ve mevsim değişikliklerinden korur. (Toz ve polen gibi yabancı maddeler, böcekler, hayvanların bırakacağı atıklar, kar-dolu-rüzgar-yağmur gibi hava koşulları vb.)
 • Balkonda yer alan eşyalar, cam balkon sistemi sayesinde uzun yıllar dayanıklılığını ve estetik görünümünü muhafaza eder.
 • Estetik bir görünüm sunan cam balkon, dekorasyonu da renklendirir. Bina cephesiyle uyumludur.
 • Camlardan rüzgar geçmeyeceği için en soğuk havalarda bile balkon sefası yapmanıza imkân tanır.
 • Ses ve ısı yalıtımı konusunda gayet başarılıdır.

Panjur mu Cam Balkon mu?

Her ikisinin de kendine göre avantajları olmakla beraber, cam balkonlar panjur sistemlerine göre daha kullanışlıdır. Çünkü balkonunuz kapalı olsa bile etrafı izleyebilirsiniz. Oysa panjur sistemi kapandığı zaman çevreyi seyretme şansınız olmaz.

Öte yandan cam balkonlar hırsızlık riskine karşı daha etkili bir tedbirdir. Ayrıca temizlenmesi daha kolaydır.

Cam Balkon Güvenilir mi?

Bu sistemlerde kırılmaya karşı çok dayanıklı özel camlar kullanılır. Kırıldığını farz etsek bile, herhangi bir zarar vermeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü normal camlar gibi parçalanarak etrafa dağılmaz. Bu nedenle yaralanmaya sebep olmaz.

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • • Uygun Kalınlık

Bu, cam balkon uygulaması yapılacak alanın yüksekliği doğrultusunda farklılık gösterir. Çoğu zaman, 240 cm’ye kadar yüksekliğe sahip balkonlarda 8 mm kalınlığındaki camlar tercih edilir. 240 cm üzerindeki yüksekliklerde ise 10 mm kalınlığında camlar kullanılır. Doğru cam kalınlığı, camların yükseklikten dolayı esneme riskini ortadan kaldırır.

 • • Kolay Kullanım ve Güvenlik

Çocukların her an camları açabilme ihtimâline ve hırsızlık riskine karşı, kilitlenebilir özellikte bir açma-kapama düzeneğine ihtiyaç vardır. Bununla birlikte cam balkon sistemlerinde paslanmaz menteşe pimlerine yer verilmelidir. Bunlar ray profil içerisine yerleştirilir. Cam panellerde sarkma ve benzeri sorunları engeller.

Rulmanların üzerinde konumlanan U parçası sistemlerini de unutmamak gerekir. Bunların hepsi –çeşit ve model fark etmeksizin- bütün cam balkon modellerinde olması gereken dayanım unsurlarıdır.

 • • İzolasyon

Cam balkonun dört mevsim rahat bir biçimde kullanılabilmesi, izolasyona sahip olmasıyla mümkündür. Bu, ayrıca balkonun birleşim yerlerinde sızdırma yaşanmaması için büyük önem taşır. Cam panellerdeki fırçalar uygun kondisyonda üretilmeli ve montaj işleminin ardından antibakteriyel silikon uygulanmalıdır.

Aynı zamanda cam balkonlar ses yalıtımı ve birikmiş yağmur suyunun tahliyesi için su kanalları barındırmalıdır.

 • • Rulman Sayısı

Foça cam balkon firması olarak, hizmetlerimizde göz önüne aldığımız diğer hususlardan biri sistemde kaç rulman bulunacağıdır. Cam kanatları belli miktarda rulman ve teker içerir.

Güvenli bir sistemin üst kısmında 2, alt tarafında da yine 2 adet teker bulunur. Tekerlerin her biri çift rulmanlı olmalı, yani toplam 8 rulman yer almalıdır. Ayrıca tekerler paslanmaz özellik taşımalıdır.

 • • Malzeme Kalitesi

Cam balkon sistemlerinin işlevsel ve uzun ömürlü olması isteniyorsa kaliteli malzemelerden yararlanmalıdır. Memnuniyet verici sonuçlar ancak dayanıklı, birinci sınıf malzemelerle elde edilebilir.

Balkonların her türlü olumsuz iklim şartına açık bir yapıda olduğu unutulmamalı, paslanmaz özellikli malzemelerden yararlanılmalıdır. Çevresel faktörlere karşı dayanıklı aksam parçaları kullanılmalı, taşıyıcı rulmanın yüksek mukavemetli olmasına dikkat edilmelidir.

Foça cam balkon firması olarak tüm bu kriterlere ve daha fazlasına önem veriyor, yaşam alanlarınız için en iyi cam balkon modelini tasarlıyoruz. Garantili ürünlerimizle ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturuyor, teknik servis hizmetimizle her zaman yanınızda oluyoruz.

Siz de ekonomik fiyata ömür boyu sürecek üstün kalite için Arzen Alüminyum’u tercih edebilirsiniz.

 

Hemen bize ulaşın